Microsoft Dynamics 365 Business Central

Połącz wszystkie obszary swojego biznesu i zarządzaj firmą z jednego miejsca

Prowadzenie firmy to nie bułka z masłem. Dlatego jeśli chcesz mieć pod kontrolą wszystkie sfery jej działalności i zależy Ci na tym, aby trzymać rękę na pulsie, zastanów się nad korzystaniem z aplikacji biznesowych.

Microsoft Dynamics 365 Business Central to nowoczesne rozwiązania dla biznesu – dzięki temu oprogramowaniu będziesz jeszcze sprawniej zarządzać m.in. zasobami ludzkimi, magazynem i projektami. Oto, co zyskasz, wykorzystując tę aplikację biznesową!

Witaj! Pozwól, że krótko opowiem Ci, co system ERP 365 Business Central może zmienić w Twojej firmie.

Przewiń po więcej arrow_downward

Połącz wszystkie obszary swojego biznesu i zarządzaj firmą z jednego miejsca

Jeśli prowadzisz firmę, na pewno wiesz, jak ważny jest szybki dostęp do danych, raportów, kontrolowanie stanów magazynowych oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. Nawet jeśli pracują dla Ciebie najlepsi specjaliści z wysokimi kwalifikacjami, to przyda Ci się wsparcie w postaci systemu informatycznego.

Jak działa system ERP 365 Business Central?

Jeden system, jedna wspólna baza danych i dostosowane do konkretnych potrzeb biznesowych funkcje, obejmujące zarządzanie produkcją, magazynem, księgowością, sprzedażą, a także obiegiem dokumentów, czy łańcuchem dostaw. Płacisz za to, czego rzeczywiście potrzebujesz!

Co zyskujesz?

 • globalne spojrzenie na procesy w firmie
 • możliwość planowania, optymalizacji i analizy działań
 • możliwość bieżącego identyfikowania i eliminowania problemów pojawiających się w procesach w firmie
 • dostęp do istotnych danych – wyników, wskaźników, parametrów, bez których zarządzasz firmą z zamkniętymi oczami
 • niższe koszty infrastruktury i zarządzania
 • wskazanie miejsc przynoszących straty i nieefektywnych procesów
 • wzrost rentowności swojej firmy

Microsoft Dynamics 365 Business Central będzie Twoim centrum biznesowym oraz:

 • zapewni Ci lepszą kontrolę nad tym, co dzieje się w firmie – to aplikacja, którą będą używać pracownicy w niemal każdym dziale. Ponadto będzie ona zbierać i gromadzić dane dotyczące finansów, reklamy, zapasów magazynowych oraz realizacji celów biznesowych. Tym samym będziesz w stanie szybko podejmować trafne decyzje, tak aby zyski z prowadzenia firmy były jeszcze większe;
 • zwiększy produktywność pracowników – oprogramowanie to powstało nie tylko z myślą o kontroli, ale też o wsparciu pracowników podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych. Personel, który ma dostęp do intuicyjnego w obsłudze systemu, pracuje wydajniej – dzieje się tak, gdyż ułatwia on m.in. kompletowanie zamówień, zarządzanie zwrotami i wyręcza ich w sporządzaniu raportów;
 • jest jedną platformą do wielu zadań – magazyn, księgowość, sprzedaż, produkcja i o wiele więcej – wybierając Dynamics 365 Business Central będziesz móc stale zarządzać wszystkimi działami swojej firmy. Zrobisz to za pomocą komputera z zainstalowanym oprogramowaniem – będziesz mieć możliwość opiekowania się swoim biznesem siedząc za biurkiem w biurze, ale też zostając w domu, czy będąc na wakacjach.

Wszystkie informacje znajdziesz w jednej aplikacji, dzięki czemu nareszcie skończysz ze stosem raportów wysyłanych Ci przez pracowników różnych działów.

Czym jest Dynamics 365 Business Central?

Dynamics 365 Business Central jest nowoczesnym systemem ERP, przeznaczonym do wykorzystywania zarówno w dużych, jak i średnich przedsiębiorstwach. Systemy ERP, czyli Enterprise Resource Planning, mają za zadanie wspierać przedsiębiorców w zarządzaniu. Na podstawie zbieranych przez nie danych można szybko ocenić kondycję przedsiębiorstwa i jego sytuację finansową.

Systemy te stanowią platformy pozwalające zintegrować wszystkie procesy biznesowe zachodzące w firmie. Pomagają one czuwać nad finansami, księgowością, zasobami ludzkimi, marketingiem, produkcją, magazynem i sprzedażą. Wykorzystywanie systemu ERP umożliwia usprawnienie działania firmy – przekłada się to na większą sprzedaż, a co za tym idzie, również zyski.

Takie jest też Dynamics 365 Business Central. To system ERP stworzony przez Microsoft – firmę, która jak nikt inny zna się na rozwiązaniach IT dla biznesu. Powstał on na bazie oprogramowania MS Dynamics NAV, który swoją premierę miał na początku lat 80. ubiegłego wieku.

Dynamics 365 Business Central to zestaw nowoczesnych narzędzi, które zdecydowanie ułatwiają prowadzenie firmy i zarządzanie nią. Można go także zintegrować z MS Dynamics 365 Sales (systemem CRM) oraz z MS Office 365, czyli pakietem aplikacji obejmującym m.in. programy Word, Excel, Outlook.

Microsoft Dynamics 365 Business Central - rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb!

Microsoft Dynamics 365 Business Central to coś więcej niż niezawodne, maksymalnie funkcjonalne i sprawnie działające oprogramowanie typu ERP. To system, który można dopasować do specyfiki danej firmy – jej wielkości, sposobu działania i pod kątem określonej branży.

Ponadto Dynamics 365 Business Central jest aplikacją globalną. Oznacza to, że jej sposób działania będzie dopasowany do kraju, w którym jest wykorzystywana. Tym samym oprogramowanie zostało dostosowane także do polskich przepisów i posiada certyfikat zgodności systemu z ustawą o rachunkowości.

Microsoft Dynamics 365 Business Central ma przejrzysty interfejs i jest intuicyjny w obsłudze, a poza tym:

To właśnie dzięki temu system ten sprawdzi się w niemal każdej firmie – możesz go dowolnie modyfikować, aby realnie pomógł Ci zarządzać Twoim biznesem.

Zarządzanie finansami i księgowością

Microsoft Dynamics 365 Business Central pomoże Ci zarządzać płatnościami. W kilka chwil będziesz wiedzieć, która faktura została zapłacona, a których rachunków jeszcze nie uregulowano. Dotyczy to zarówno płatności, których realizacje będą dla Ciebie obowiązkowe, jak i takich, które powinny wpłynąć na Twoje konto.

Oprócz tego system ma funkcję planu kont – to rachunki bankowe, które są wykorzystywane do księgowania transakcji w księdze głównej. Za pomocą Microsoft Dynamics 365 Business Central możesz szybko pozyskać informacje o wpływach i wydatkach.

Aplikacja będzie Ci pomagała również podejmować trafne decyzje biznesowe – umożliwi Ci to funkcja przewidywanych przepływów pieniężnych. Prognoza dla Twojej firmy będzie tworzona na podstawie historii wpływów i wydatków.

Sprawia to, że oprogramowanie od Microsoftu jest ułatwieniem nie tylko dla właściciela firmy. Stanowi wsparcie także dla całego działu finansowego i księgowości. Będzie ono przydatne podczas planowania budżetu oraz pozwoli uniknąć ryzyka nieterminowego opłacania zobowiązań.

Dowiedz się więcej o możliwościach more_horiz

Zarządzanie magazynem i zapasami

To, w jaki sposób działa firmowy magazyn, przekłada się nie tylko na efektywność procesów logistycznych, ale i na zadowolenie klientów. Szybka realizacja zamówienia – jego skompletowanie, przygotowanie do wysyłki i sama wysyłka to klucz do tego, aby jak najwięcej osób chciało korzystać z oferty właśnie Twojego sklepu.

W tym wszystkim pomoże Ci nowoczesny system ERP, czyli Microsoft Dynamics 365 Business Central. Korzystanie z niego skraca czas jaki jest potrzebny m.in. na przyjęcie i wydanie towaru. Ponadto zapewnia on możliwość szybkiego podglądu zleceń magazynowych, ułatwia kontrolowanie stanu zapasów magazynowych oraz przesunięć międzymagazynowych.

Korzystając z Microsoft Dynamics 365 Business Central będziesz zawsze wiedzieć, gdzie znajdują się Twoje produkty. Jedną z funkcji tego systemu jest lokalizacja zapasów, dzięki której błyskawicznie sprawdzisz, czy dany towar znajduje się w sklepie, w magazynie, czy jest jeszcze na hali produkcyjnej. Będziesz mieć też podgląd do tego, w której filii Twojej firmy jest przechowywany określony produkt.

Microsoft Dynamics 365 Business Central jest naszpikowany nowoczesnymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest prognozowanie sprzedaży i związanego z nią stanu zapasów magazynowych – możliwe z powodu  zastosowania w systemie technologii uczenia maszynowego.

Dowiedz się więcej o możliwościach more_horiz

Sprzedaż i marketing

Zarządzanie transakcjami kupna-sprzedaży z Microsoft Dynamics 365 Business Central jest łatwe jak nigdy dotąd, gdyż ten inteligentny system:

 • tworzy kartoteki nabywców;
 • pozwala na sprawne zarządzanie zamówieniami, czyli ich fakturowanie, rezerwację zapasów, tworzenie elastycznego systemu przedpłat;
 • umożliwia szybkie pozyskanie informacji na temat dostępności danych towarów.

Z Microsoft Dynamics 365 Business Central otrzymasz zdolność efektywnego prowadzenia polityki cenowej. Da Ci on możliwość udzielania rabatów wybranej grupie nabywców i obniżania ceny w zależności od ogólnej kwoty sprzedaży.

System pomaga nie tylko sprzedawać i kontrolować stan magazynowy, ale też zarządzać zwrotami. Za jego pomocą w będziesz w stanie śledzić dokumentację i szybko odpowiadać na pytania klientów. Umożliwi on również tworzenie dokumentów dotyczących zwrotu towaru do jego dostawcy.

System ERP od Microsoftu to także jeszcze skuteczniejszy marketing w Twojej firmie. Korzystając z niego masz szybki dostęp do danych klientów i źródeł pozyskania. Powoli Ci to zaplanować efektywniejszą strategię działań marketingowych.

Dowiedz się więcej o możliwościach more_horiz

Zlecenia serwisowe

Zajmujesz się nie tylko sprzedażą, ale też naprawą i konserwacją sprzętów? W takim razie szybko docenisz Microsoft Dynamics 365 Business Central. Za jego pomocą zarówno Twoi pracownicy, jak i klienci będą mogli zgłaszać naprawy i rejestrować zdarzenia serwisowe. Dokładne dane będą wprowadzane do systemu przez centrum obsługi klienta lub przez personel pracujący w warsztacie.

Najważniejsze korzyści:

 • automatyzacja faktur i zleceń serwisowych;
 • automatyczne powiadomienia o statusie realizacji zleceń serwisowych;
 • elektroniczny obieg dokumentów;
 • wygodne zarządzanie cenami;
 • łatwa ewidencja serwisowanych przedmiotów i umów;
 • wygodne generowanie umów na podstawie zleceń serwisowych.
Dowiedz się więcej o możliwościach more_horiz

Produkcja

Produkcja to zwykle złożony, wieloetapowy proces – dlatego Twojej firmie przyda się w tym zakresie solidne wsparcie. Będzie nim system Microsoft Dynamics 365 Business Central. Dzięki niemu będziesz:

 • mieć dostęp do list komponentów, które są niezbędne do wyprodukowania określonych towarów;
 • dokładnie znać przebieg całego procesu produkcji – w systemie tym znajdziesz informacje o sekwencji operacji, których efektem jest gotowy produkt;
 • mieć możliwość ustawienia zdolności produkcyjnej;
 • móc ewidencjonować surowce zakupione w celu produkcji towarów oraz śledzić cały proces ich powstawania – od złożenia zlecenia produkcyjnego i wydania komponentu z magazynu do powstania gotowego wyrobu.

Microsoft Dynamics 365 Business Central umożliwi Ci planowanie produkcji, ale też zarządzanie współpracą z podwykonawcami.

Dowiedz się więcej o możliwościach more_horiz

Zarządzanie środkami trwałymi

Moduł zarządzania środkami trwałymi Microsoft Dynamics 365 Business Central ułatwi Ci:

 • klasyfikację oraz ewidencjonowanie środków trwałych;
 • prowadzenie ksiąg amortyzacyjnych;
 • obliczanie, raportowanie i ewidencjonowanie transakcji nabycia;
 • generowanie rocznego raportu amortyzacji;
 • prowadzenie dokumentacji dotyczącej przyjmowania i likwidacji środków trwałych;
 • zarządzanie środkami trwałymi – w systemie mogą znajdować się nie tylko informacje dotyczące ich lokalizacji, ale też dane osób odpowiedzialnych za sprawowanie nad nimi pieczy.

Microsoft Dynamics 365 Business Central podpowie Ci także, które środki trwałe warto utrzymywać. Będzie on gromadził dane dotyczące np. konserwacji i napraw sprzętów oraz związanych z tym kosztów. Dzięki temu będziesz wiedzieć, które z urządzeń przynoszą Ci zyski, a które straty.

Dowiedz się więcej o dodatkowych narzędziach more_horiz

Zarządzanie projektami

Jeśli Twoim celem jest sprawna i szybka realizacja projektów, a oprócz tego chcesz wiedzieć, w jaki sposób przekładają się one na zyski firmy, możesz wykorzystać funkcjonalność Microsoft Dynamics 365 Business Central.

To system, który powstał również z myślą o tym, aby:

 • tworzyć projekty i móc kontrolować postęp ich realizacji;
 • pomóc Ci podejmować właściwe decyzje biznesowe – jeśli zauważysz, że realizacja określonego projektu przynosi Ci zyski, będziesz w stanie zmodyfikować przeznaczony na niego budżet i poświęcić na niego więcej funduszy;
 • kontrolować zużycie zasobów potrzebnych do realizacji projektów;
 • monitorować postępy pracowników, którzy są odpowiedzialni za określony projekt – system pozwala generować karty czasu pracy, z których wynika, ile czasu poświęcają oni na realizację konkretnego zadania.

Microsoft Dynamics 365 Business Central stworzy dla Ciebie również statystyki dotyczące projektów. Będziesz dokładnie wiedzieć, jaką kwotę wydano na ich realizację oraz czy przyniosły Ci one spodziewane zyski. Dowiesz się też, czy przebieg prac i postępy projektu były zgodne z założonym wcześniej harmonogramem. Oprócz tego system pomoże Ci w budżetowaniu oraz fakturowaniu.

Dowiedz się więcej o możliwościach more_horiz

Kadry i płace

Czy wiesz, ile czasu tracą Twoi pracownicy na wykonywanie nieefektywnych działań? Pora z tym skończyć i postawić na  skuteczne oraz niezawodne rozwiązania. System Microsoft Dynamics 365 Business Central znacząco przyspiesza operacje kadrowo-płacowe dzięki zaawansowanym funkcjom:

 • dostęp do szczegółowej listy płac i rachunków;
 • usprawnienie obiegu i ewidencja dokumentacji kadrowej;
 • możliwość definiowania dowolnych składników wynagrodzenia;
 • przelewy w formie elektronicznej;
 • definiowanie poziomu dostępu do newralgicznych danych;
 • automatyzacja procesów.

Microsoft Dynamics 365 Business Central pozwala na pełną integrację wszystkich obszarów przedsiębiorstwa i usprawnienie procesów kadrowych i płacowych. Ułatwia obsługę dokumentacji, rozliczania urlopów, badań lekarskich, nieobecności, delegacji czy zwolnień chorobowych.

Dowiedz się więcej o możliwościach more_horiz

Power BI – raportowanie i analiza danych

To liczby są podstawą do tego, aby podejmować decyzje dotyczące planowania budżetu, realizacji projektów, wprowadzania na rynek nowych produktów czy inwestowania w środki trwałe. Dlatego w każdym przedsiębiorstwie tak duże znaczenie ma zbieranie danych.

To na ich podstawie księgowi, analitycy finansowi i specjaliści odpowiedzialni za sprzedaż będą w stanie pomóc Ci generować zyski. Dlatego, jeśli chodzi o dane, nie ma miejsca na błędy czy mało wyczerpujące zestawienia.

Aby zaplanować taką politykę finansową, która zapewni Twoje firmie zyski, przyda Ci się Microsoft Dynamics 365 Business Central. Funkcje dostępne w ramach systemu – a w tym nowoczesne narzędzie Power BI – pozwolą Ci:

 • na bieżąco śledzić wyniki finansowe – otrzymując dane, możesz na ich podstawie szybko dowiedzieć się, w jakiej kondycji znajduje się Twoja firma;
 • mieć nieograniczony dostęp do aktualnych danych;
 • analizować dane przedstawione w formie graficznej – będą to wykresy, diagramy. Dlatego Ty i pracujący dla Ciebie specjaliści będą mogli szybciej i łatwiej analizować wyniki sprzedażowe oraz rentowność realizacji projektów;
 • analizować plan kont.

Raporty, wykresy, diagramy oraz zestawienia generowane przez narzędzie Power BI są przejrzyste i czytelne – dlatego na ich podstawie bez problemu ocenisz, w jakiej kondycji znajduje się Twoja firma.

Microsoft Dynamics 365 Business Central wyręczy Twoich księgowych i finansistów w żmudnej, czasochłonnej pracy – zaoszczędzony czas będą oni mogli efektywnie wykorzystać na realizację innych ważnych zadań.

Dowiedz się więcej o możliwościach more_horiz

System dostępny z każdego miejsca i urządzenia

Lubisz zawsze wiedzieć, co w danym momencie dzieje się w Twojej firmie? Często podróżujesz służbowo, dlatego chcesz mieć ciągle rękę na pulsie i móc monitorować sytuację w swoim przedsiębiorstwie? W takim razie szybko docenisz Microsoft Dynamics 365 Business Central.

To system, który pozwoli Ci:

Poznaj opinię specjalistów z innych firm

Microsoft Dynamics NAV okazał się systemem szytym na miarę naszych potrzeb. Usprawnienie poszczególnych obszarów firmy wynikające z wdrożenia kompleksowego rozwiązania przyczyniło się do wzrostu efektywności pracy i możliwości jej dalszego rozwoju.

Zobacz więcej opinii naszych klientów more_horiz

Poznaj opinię specjalistów z innych firm

Wybierz dowolny model licencjonowania

W ramach licencjonowania Microsoft Dynamics 365 Business Central wyróżnia się dwa typy subskrypcji:

 • Premium – jest ona przeznaczona dla firm, których specyfika i wielkość wymagają, by korzystać z zaawansowanych narzędzi i rozwiązań. Taka wersja aplikacji jest bogata w rozbudowane funkcje biznesowe;
 • Essential – w ramach tej subskrypcji można korzystać z podstawowej funkcjonalności aplikacji. Użytkownicy tej wersji nie posiadają modułu produkcyjnego oraz zarządzania usługami.

Oprogramowanie Microsoft Dynamics 365 Business Central pomoże Ci odnieść sukces. Skuteczniejsze zarządzanie firmą, kontrola nad jej finansami i analizowanie czytelnie przedstawionych danych to tylko niektóre korzyści płynące z jego stosowania.

Twój biznes może dzięki temu się rozwinąć, a Twoi pracownicy będą mogli liczyć na wsparcie systemu w wykonywaniu swoich obowiązków – dlatego będą oni pracować jeszcze wydajniej!

Odkryj nowe możliwości z Microsoft Dynamics 365 Business Central

Zobacz nagranie wideo, prezentujące możliwości systemu

Centralnym elementem systemu jest Widok główny użytkownika. Po zalogowaniu do systemu użytkownik widzi pulpit przygotowany specjalnie dla jego roli. Na pulpicie widoczne są następujące elementy:

 • poszczególne działania,
 • wykresy wizualizujące wybrane dane,
 • oraz najbardziej potrzebne informacje, dostosowane do konkretnej roli.

Dostęp do informacji w systemie ERP jest łatwy, wymagana jest jednak poprawna autoryzacja dostępu. Zakres dostępu do danych jest uzależniony od roli i stanowiska danej osoby w organizacji.