Nasze Rozwiązania

Poznaj je wszystkie

Wdrażany przez nas system Microsoft Dynamics 365 Business Central dostarcza wielu funkcji usprawniających prowadzenie Twojej firmy. Kompleksowym narzędziem łączy zarządzanie wszystkimi działami, dzięki czemu możesz kontrolować obszary swojego biznesu z jednego miejsca. Jest to jednak coś więcej niż tylko oprogramowanie typu ERP – to system, który możemy dopasować do Twoich potrzeb. To właśnie z tego powodu sprawdzi się on niemal w każdej firmie, bez względu na jej wielkość czy obszar działalności. Możesz także mieć pewność, że słuchamy potrzeb naszych klientów, ponieważ stworzone przez nas rozwiązania są odpowiedzią na problemy przez nich zgłaszane. Dowiedź się o nich więcej i razem z nami rozwiń swój biznes!

Bankowość elektroniczna

Bankowość elektroniczna jest modułem usprawniającym wprowadzanie i wysyłanie przelewów do oprogramowania dostarczonego przez bank. Funkcja wymaga zdefiniowania podstawowych parametrów używanych przez programy bankowe oraz utworzenia szablonów i instancji dzienników dla przelewów. Większość banków obecnych na polskim rynku oferuje oprogramowanie umożliwiające wprowadzanie przelewów w siedzibie firmy i ich przekazywanie w formie elektronicznej do banku.

Moduł Bankowość elektroniczna pozwala na automatyczne przygotowanie przelewów do banku kontrahenta w systemie MS Dynamics 365 Business Central. Tak przygotowane przelewy można wyeksportować i przekazać w postaci pliku do systemu bankowego.

Funkcja umożliwia również import wyciągów bankowych przekazywanych przez bank w formie plików i ich automatyczne rozliczanie z rozrachunkami w systemie.

Bankowość elektroniczna w systemie Business Central dostarcza wielu przydatnych i rozbudowanych funkcji. Usprawni procesy związane z obsługą operacji bankowych, a także zwiększy szybkość operacji księgowych. Z pewnością jest to rozwiązanie, które poprawi jakość realizowanych zadań również w Twojej firmie, a my z chęcią udzielimy Ci wszelkiego potrzebnego wsparcia.

Deklaracja VAT-UE

Deklaracja VAT-UE jest podstawowym raportem, który powinni składać przedsiębiorcy dokonujący transakcji unijnych. Warto wiedzieć, że choć nie służy ona do obliczania podatku, lecz do wykonywania czynności statystycznych, to dostarczenie jest wymagane, a niewypełnienie tego obowiązku w odpowiednim terminie może skutkować naliczeniem sankcji.

Postanowiliśmy zautomatyzować proces składania obowiązkowej deklaracji VAT UE w systemie MS 356 Business Central. Na skutek rozwiązania wprowadzonego przez NMI ERP jej generowanie odbywa się teraz na podstawie zaksięgowanych transakcji unijnych. Dzięki temu, jedynie za pomocą paru kliknięć będziesz w stanie samodzielnie utworzyć raport, a w razie potrzeby jesteśmy tutaj – zawsze do Twojej dyspozycji.

Dokumenty magazynowe

Funkcja definiowalnych Dokumentów magazynowych opiera się na szablonach dokumentów, gdzie w definicjach formułowane są zasady, według których dokumenty zostaną obsłużone w systemie MS Dynamics 365 Business Central. Definiowane są także pewne domyślne wartości, które uzupełniają się w momencie tworzenia dokumentu. W szablonach określa się nazwy i typy dokumentów, serie numeracji, identyfikatory raportów odpowiadające za wydruki dokumentów oraz rodzaje zapisów jakie powstają w wyniku ich zaksięgowania.

Cały proces opiera się na wykonaniu tylko paru prostych kroków i pozwala na księgowanie rozchodów zapasów oraz definiowanie różnych rodzajów dokumentów wykorzystywanych w firmie. Jeśli masz jednak jakieś pytania napisz do nas – zapewniamy specjalistyczne wsparcie w zakresie systemów ERP i jesteśmy gotowi pomóc Ci z każdym problemem.

Integracja KiP OPTIMA

Integracja systemu KiP OPTIMA z MS Dynamics 365 Business Central dostępna jest w zakresie przygotowania i księgowania listy płac. Funkcja stanowi rozwiązanie pozwalające na korzystanie z zewnętrznego systemu Kadrowo-Płacowego, umożliwiające jednocześnie przygotowanie i zaksięgowanie dekretu z listy płac utworzonych oraz obliczonych w KiP OPTIMA w systemie Business Central. Dostarczana funkcja jest w całości przygotowywana po stronie MS Dynamics 365 Business Central, przy zachowaniu pełnej niezależności obu narzędzi.

Omawiana funkcja składa się z kilku kluczowych elementów realizujących proces pozyskiwania danych z systemu KiP do systemu ERP, takich jak definicji parametrów połączenia z bazą danych oraz importu i aktualizacji listy pracowników, składników wynagrodzeń czy wykazu listy płac.

Dane pobierane są z bazy danych systemu KiP OPTIMA i importowane do odpowiednich struktur przygotowanych w MS Dynamics 365 Business Central. Wymagane do tego procesu parametry dostępu do bazy OPTIMY oraz dane użytkownika SQL zdefiniowane są w ustawieniach księgi głównej systemu ERP. W celu zapewnienia bezpieczeństwa sugerujemy, by dostęp do tabel w Business Central przechowujących dane zaimportowane z KiP OPTIMA został ograniczony przez administratora odpowiednimi uprawnieniami.

Odnosząc się do tworzonego dekretu z listy płac, warto poznać jakie rozwiązania odpowiadają za jego prawidłowe przygotowanie. Należą do nich funkcje:

 • Pozwalające na definiowanie schematów księgowania, na których określasz na jakich kontach i po jakich stronach mają być rejestrowane poszczególne elementy wypłat.
 • Umożliwiające przypisanie zdefiniowanych schematów do zaimportowanych składników płacowych, z jednoczesnym określeniem rodzaju danej kwoty.
 • Tworzenia dekretu z listy płac w oparciu o przygotowane schematy księgowania. W wyniku działań tej funkcji zostają automatycznie utworzone wiersze w przeznaczonym do tego szablonie Dziennika Głównego. Tak opracowany Dziennik jest gotowy do zaksięgowania wynagrodzeń na kontach Księgi Głównej w systemie Business Central.

Nasze specjalistki i specjaliści dysponują szeroką wiedzą w zakresie integracji z systemami ERP, dlatego jeśli masz jakieś pytania zwróć się do nas tutaj, a rozwiejemy nurtujące Cię wątpliwości i zaproponujemy rozwiązania dostosowane do potrzeb Twojej firmy.

Integracja z InPost

W każdej firmie, w której przetwarza się dużą ilość zleceń połączonych z dużą ilością wysyłek magazynowych ważne jest, aby ten proces przebiegał jak najsprawniej. Z pewnością pomoże w tym niestandardowe, autorskie rozwiązanie dostarczane przez NMI ERP, jakim jest integracja systemu ERP z systemem jednego z liderów branży kurierskiej w Polsce – firmy InPost. Takie działanie pozwoli Ci na szybsze oraz łatwiejsze procesowanie systemu wysyłek, dzięki czemu czas poświęcony na działania konieczne przy wysyłce towarów ulegnie znacznemu skróceniu. Automatyczne dopasowywanie wymiarów paczki, możliwość przekierowywania paczki do innej lokalizacji, natychmiastowe generowanie etykiet wysyłkowych – to tylko niektóre z udogodnień jakich dostarczy Ci ta funkcja.

Szybsze dostawy przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów zapewnią Twojej firmie przewagę – my z chęcią Ci w tym pomożemy. Skontaktuj się z nami, a przygotujemy taką lub inną integrację, w pełni dopasowaną do Twoich potrzeb.

Rozliczanie produkcji

Nierzadko, pomimo szczegółowych danych na kartotekach zapasów i gniazdach roboczych, koszty produkcji rozmijają się z tymi poniesionymi w rzeczywistości. Odpowiedzią na to jest stworzona przez nas funkcja Rozliczanie kosztów produkcji, która stanowi rozwiązanie pozwalające naliczać koszty rzeczywiste produkcji na finalnych wyrobach gotowych.

Moduł ten umożliwi Ci uzyskanie prawidłowych informacji oraz dokonanie odpowiednich przeksięgowań. Dzięki temu zostaną naliczone jedynie faktycznie poniesione koszty ostatecznych wyrobów gotowych.

Napisz do nas, jeśli masz pytania lub zainteresowało Cię wdrożenie systemu MS Dynamics 365 Business Central i usprawnij swoją produkcję z NMI ERP.

Funkcja „Rozlicz zapisy” dla konta K/G

Szukanie rozliczających się zapisów na koncie księgi głównej zajmuje wiele czasu, a niejednokrotnie potrzebujemy przejrzeć poszczególne transakcje, składające się na saldo konta. Zwłaszcza przy większej liczbie operacji sprawdzanie i łączenie zapisów staje się niezwykle pracochłonnym procesem.

Istnieje na szczęście rozwiązanie dostarczane przez system MS Dynamics 365 Business Central, które oszczędzi Twój czas i automatycznie dopasuje zapisy na koncie księgi głównej. Dzięki niemu wszystkie rozliczone operacje będą miały również przypisany ten sam numer rozliczenia.

Rozliczanie zapisów jest możliwe jedynie przy spełnieniu wymienionych warunków:

 • Umożliwienie łączenia operacji poprzez zaznaczenie opcji „Podlega rozliczeniu” na kartotece konta.
 • Bilansowanie się kwoty zapisów, co oznacza, że wybrane z nich muszą w sumie wynieść zero.

Przechodząc do sposobów rozliczenia zapisów, istnieją dwa rozwiązania zapewnianie przez aplikację:

 • Przejście do zapisów wybranego konta (z aktywną opcją „Podlega rozliczeniu”), zaznaczenie interesujących nas operacji, a następnie kliknięcie funkcji „Rozlicz zapisy” dostępnej na wstążce. Dla bilansujących się linii system wybierze jeden numer rozliczenia.
 • Wybranie rozliczającego się zapisu w momencie księgowania z poziomu dziennika głównego, faktury sprzedaży/zakupu lub faktury korygującej zakupu/sprzedaży.

Przy wykorzystaniu dziennika głównego w czasie jego tworzenia możliwe jest wybranie, które zapisy na koncie zostaną rozliczone z księgowaniem. Podobnie w przypadku księgowania faktury sprzedaży/zakupu oraz faktury korygującej zakupu/sprzedaży – dzięki temu nie ma dłużej konieczności wchodzenia na zapisy księgi głównej dla danego konta i rozliczania ich w tamtym miejscu.

Sprawdzenie rozliczonych oraz nierozliczonych zapisów na koncie księgi głównej jest niezwykle proste. Służą do tego przeznaczone filtry zawarte w systemie, a jeśli wolisz pobrać dane do programu MS Excel i tam przeglądać informacje, również masz taką możliwość.

Jeżeli interesuje Cię zapoznanie się ze szczegółami omówionej funkcji, skontaktuj się z nami tutaj! Czekamy na Twoją wiadomość i jesteśmy gotowi by rozwiać wszelkie wątpliwości związane również z innymi tematami dotyczącymi systemów ERP.

Odwrócona wycena bilansowa

Przynajmniej raz w roku masz w obowiązku dokonać wyceny bilansowej, czyli przeliczenia otwartych rozrachunków nabywców, dostawców oraz środków pieniężnych zgromadzonych w kasie i na rachunkach bankowych. Powinno się to odbyć według kursu wymiany obowiązującego na dzień przeprowadzenia wyceny. Dodatkowo takie przeliczenie należy odwrócić z datą dnia następnego.

Stworzone przez nas rozwiązanie pozwoli Ci na dokonanie powyższych czynności za pomocą tylko jednego zadania. Naliczy ono i skoryguje różnice kursowe, po czym zaksięguje wycenę z datą oraz kursem z tego dnia. Następnie automatycznie dokona wyksięgowania wyceny z aktualną datą.

Jeśli zainteresowała Cię ta możliwość usprawnienia działań swojej firmy, na naszej stronie znajdziesz ich znacznie więcej – wykorzystaj je by ulepszyć codzienną pracę. Rozwiń swój biznes razem z NMI ERP!

Korekta danych na zapisach VAT

Zapewne zdarzyło Ci się kiedyś popełnić błąd w dokumencie VAT. Poprawienie go, bez stornowania i wystawiania nowego dokumentu jest niemożliwe bez opracowanego przez nas rozwiązania. Pozwala ono skorygować niektóre dane na tabeli zapisy VAT i tym samym, bez ponownego księgowania korekt i poprawnych dokumentów, uaktualnić zapisy na potrzeby JPK.

Możesz zaktualizować dane takie jak:

 • data dokumentu,
 • data obowiązku VAT,
 • data wpływu/sprzedaży,
 • numer dokumentu - numer faktury od dostawcy,
 • NIP,
 • nazwa kontrahenta.

Dzięki edycji tych danych możesz uniknąć zbędnych stornowań i wystawiania nowych dokumentów, a także zachować zgodność z przepisami podatkowymi.

Nasze rozwiązanie jest proste w obsłudze i bezpieczne dla Twoich danych. Aby z niego skorzystać, wystarczy, że skontaktujesz się z nami. Nasz zespół zajmie się wszystkim i zapewni Ci niezbędne wsparcie techniczne.Michał Poseniak
ERP Consultant

Zapytaj o wdrożenie!

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie współpracy i systemu ERP, zapraszamy do kontaktu:

  +48 532 743 470

  biuro@nmierp.pl

Napisz do nas!